Mantra hangosan, félhangosan, hang nélkül, vagy gondolatban?

A mantrák olyan erőképletek, hangminták, amelyek ellazítják a testet, megtisztítják az érzelmeket, gondolatokat, spirituális erejükkel transzcendens élményhez juttatnak, s olyan szellemi térbe emelnek, ahol lehetővé válik a betegséget okozó negatív gondolat- és érzésminták eltörlése, a tudattalan új gondolatmintákkal való programozása.
A szanszkrit nyelv fény-nyelv, ezért maghangjai, szavai (rezgésképletei) együttrezegnek az univerzális tudattal. Minden szervnek megvan a bidzsa-mantrája, maghangja, amelyet a kéztartás alatt különbözőképpen rezegtethet. 
Hangosan kiejtve megemelheti vele a rezgésszintjét, harmonizálhatja energiatestét (éterikus test), pszichoenergetikai információt, gyógyító energiát juttathat sejtjeihez, felébresztve bennük azt a létezésünk mögötti információs mintát, amely a Kozmikus Tudat Első Rezgése, a Teremtő Ige
óta minden teremtményben azonosan kódolt.
Kiadás 2013.
14.o.
A mantra félhangosan kimondva az asztráltest csakrarendszerét aktiválja, pszichikai és pszichomentális erők, képességek, tulajdonságok energiamintáit teremti meg.
A mantrákat hang nélkül (némán, csak ajakmozgással) artikulálva enyhítheti a mentális problémákat, megnyugtathatja a testét és az elméjét, és megemelheti tudatszintjét.
A mantrák gondolatban rezegtetve magasabb dimenziókban szólalnak meg, és a spirituális képességek mellett magas szintű megtisztulást, a Legfelsőbb Tudattal való egységet eredményezhetik.